• O nas

  Strefa Rodziców powstała, by dawać rodzicom profesjonalną pomoc psychologiczną, wsparcie, inspirację i możliwość odkrywania nowych, twórczych rozwiązań przydatnych w życiu rodzinnym, tworzeniu partnerskiego związku i wychowaniu dzieci.

  Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu dbałość o relacje rodzinne i chcieliby dowiedzieć się jak tworzyć je świadomie. Zapraszamy też tych, którzy borykają się z trudnościami i potrzebują profesjonalnego wsparcia i metod, które pozwolą odnaleźć zadowolenie i satysfakcję z tworzenia rodziny. Prowadzimy terapię par i małżeństw, terapię rodzinną i terapię indywidualną,a także coaching rodzicielski i warsztaty dla rodziców.

  Dobry związek rodziców jest podstawą rodzinnego życia. To jak dorośli traktują siebie nawzajem, jak rozwiązują konflikty i wyrażają swoje uczucia i potrzeby wpływa na atmosferę całej rodziny.W codziennym życiu miłość ma wiele twarzy, a związki rozwijają się poprzez wspólne przeżywanie szczęśliwych chwil, ale również pokonywanie kolejnych kryzysów. Spotkania z terapeutą par pomogą przekształcić kryzys w twórczy rozwój związku.

  Więź między dzieckem i rodzicem to fundament, na którym tworzy się emocjonalność i wnętrze człowieka – pierwowzór relacji, który każdy z nas nosi w sobie, i z której korzysta w dorosłym życiu. Dlatego warto poświęcić jej uwagę, zwłaszcza w pierwszych latach życia dziecka oraz w okresie dojrzewania. Warsztaty dla rodziców są zaplanowane tak by dać rodzicom komplet podstawowych kompetencji świadomego rodzicielstwa.

  Coaching rodzicielski to seria indywidualnych spotkań, w trakcie których, rodzice mogą wyjaśnić wątpiliwości dotyczące wychowania dzieci, odnaleźć swój styl wychowawczy, przedyskutować różnice w podejściu do dzieci i znaleźć wspólne rozwiązania. Mogą skupić się na bieżących trudnościach wychowawczych, jak również nauczyć się wspierać swoje dziecko i mądrze towarzyszyć mu w rozwoju.

  Nie wierzymy w ścisłe, narzucone z góry rady czy reguły wychowawcze. Otwartość na wszystkich członków rodziny i na to co się między nimi wydarza to nasza jedyna zasada.